KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030
*
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:15:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 23:18:46
1
Vinnande bud
24/4 13:55:50
2
3.200 kr
24/4 13:55:50
1
3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01
2
3.600 kr
24/4 13:56:01
1
(budbetjänt)
25/4 01:56:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:07
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47
*
Pehr Hilleström
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Läs om budbetjänten
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 23:18:46 | 1 | Vinnande bud |
24/4 13:55:50 | 2 | 3.200 kr |
24/4 13:55:50 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
24/4 13:56:01 | 2 | 3.600 kr |
24/4 13:56:01 | 1 | (budbetjänt) |
25/4 01:56:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:07 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47